جذب سرمایه خطرپذیر برای
تامین مالی کسب و کار شما
در مرحله بذری و سری A

جذب سرمایه یک کار سخت
و پردردسر برای بیشتر کسب و کارهاست، اما چرا؟

امروز دیگر مفهوم استارتاپ موفق با استارتاپی که جذب سرمایه موفق داشته است مترادف شده است. اما دنبال سرمایه رفتن زمانی که نباید سمت آن بروید یا رویارویی با سرمایه گذار از زاویه اشتباه باعث هدر رفت زمان و هزینه زیادی می‌شود که شاید برای یک استارتاپ جبران ناپذیر باشد.

جذب سرمایه یک فرایند پرهزینه است که تمرکز، زمان و منابع شما و تیمتان را می‌طلبد

متکی بر این است که شبکه‌ای از سرمایه گذارها در دسترس خود داشته باشید/ایجاد کنید

لازم است که جنبه‌های مالی و حقوقی را به بهترین شکل ممکن رعایت کنید و درخشان ظاهر شوید

سرمایه گذاران از شما انتظار دارند از همه جوانب برای سرمایه پذیری آماده باشید و تایید صلاحیت شوید

برنامه جذب سرمایه خطرپذیر StartExo

آماده سازی تخصصی کسب و کار برای جذب سرمایه خطرپذیر، تهیه و تنظیم مستندات و پیش بینی‌های مالی، ارزش گذاری و پشتیبانی مذاکرات با سرمایه گذار؛

از ایده تا عقد قرارداد سرمایه گذاری

ما با کسب و کارهای در حال رشد وارد مشارکت می‌شویم و دردسرهای جذب سرمایه آن‌ها را در قالب یک سرویس بهینه، کم ریسک و اثبات شده برعهده می‌گیریم... و به آن‌ها کمک می‌کنیم تا روی چیزی که در آن خبره هستند، یعنی ساختن و رشد کسب و کار خودشان تمرکز کنند.

مجید صالحی

مشاور توسعه کسب و کار

مجید صالحی دانش آموخته مهندسی IT دانشگاه صنعتی شریف، فعالیت حرفه‌ای خود را با مدیریت پروژه‌های نرم افزاری بانکی آغاز کرده و در ادامه به کارآفرینی و راه اندازی استارتاپ پرداخته و سوابق جذب سرمایه بذری و سری A موفق در کارنامه‌اش دارد.

پوریا مازندرانی

مشاور مالی و ارزش گذاری

پوریا مازندرانی دانش آموخته مهندسی مکانیک دانشگاه پلی تکنیک میلان، تجربه توسعه الگوریتم‌های معاملاتی در بازار بورس را دارد و در مهندسی مالی، Quantitative Finance و ارزش گذاری کسب و کار خبره است.

این برنامه چطور کار می‌کند؟

ما از یک فرایند استاندارد استفاده می‌کنیم که کمک می‌کند احتمال جذب سرمایه خطرپذیر برای مشتریان را به حداکثر برسانیم.

به جای واسطه گری برای جذب سرمایه تمرکز ما روی آماده کردن کسب و کار و جذاب کردن آن برای سرمایه گذارهاست.

گام اول: آماده سازی

قبل از اتلاف هرگونه هزینه و زمان در مسیر جذب سرمایه، کسب و کار شما را برای یک تامین مالی موفق آماده می‌کنیم.

این مرحله شامل ارزیابی و امتیازدهی کسب و کار با چک لیست آمادگی جذب سرمایه و تهیه مستندات پیش بینی مالی و ارزش گذاری کسب و کار است.

 

اطلاعات بیشتر

گام دوم: جذب سرمایه

در تمام مراحل جذب سرمایه همراه و پشتیبان شما هستیم، از پیدا کردن سرمایه گذار درست تا انجام مذاکرات و عقد قرارداد سرمایه گذاری.

با استفاده از خدمات ما می‌توانید با تمرکز و زمان بیشتری به شبکه گسترده‌ای از سرمایه گذاران دسترسی پیدا کنید.

 

اطلاعات بیشتر

 

در گام اول با برگزاری جلسات مصاحبه هدفمند کسب و کار شما از نگاه سرمایه گذار به طور عمیق ارزیابی و عارضه یابی شده و گزارش جامعی ارائه می‌شود.
این فرایند در چارچوب سنجش آمادگی تامین مالی کسب و کار انجام شده و تمام جوانبی که از نظر سرمایه گذار ضروری هستند را پوشش می‌دهد:

مشکل/فرصت

چه مشکلی راه حل می‌کنید یا دنبال چه فرصتی هستید، راهکارهای بالقوه کدامند و چرا شما بهتر/هوشمندتر/ارزان تر یا جذاب تر از بقیه هستید؟

اندازه بازار

TAM/SAM/SOM محاسبه شده و روندهای بازار و سگمنت‌هایی که هدف گرفته‌اید تحلیل می‌شود

محصول و خدمات

محصولات و خدمات شما به چه شکلی مسئله مشتریان هدفتان را حل می‌کنند؟

رقبا و مزیت رقابتی

رقابت در بازار شما به چه صورت است، چه چیزی شما را در مقایسه با بقیه خاص می‌کند؟

تیم

چه چیزی شما را به یک تیم درست برای اجرای موفق این کسب و کار تبدیل کرده است؟

مدل کسب و کار

بررسی جریان‌های درآمدی، ارزش طول عمر مشتری، ساختار هزینه‌ها و مقیاس پذیری

بازاریابی و فروش

کانال‌های جذب مشتری، هزینه جذب، قیف‌ها و نرخ تبدیل. مدل‌های فروش، فرایندها و چرخه‌ها.

KPI ها و رشد

سنجه‌های کلیدی و محرک‌های رشد و traction

مدل مالی

یکپارچگی مستندات مالی شامل اطلاعات گذشته، حال حاضر و پیش بینی‌ وضعیت آینده کسب و کار

جذب سرمایه و ارزش گذاری

چقدر سرمایه نیاز دارید، برنامه توسعه، ارزش گذاری کسب و کار و فرصت‌های خروج سرمایه گذار

در گام دوم پیشنهاد سرمایه گذاری به جامعه سرمایه گذاران خطرپذیر ارائه شده و اقدامات مربوط به جذب و مذاکره با سرمایه گذاران بالقوه تا حصول توافق و دریافت سرمایه بذری یا سری A انجام می‌شود.

در این گام پایگاه اطلاعاتی ۱۰۰+ سرمایه گذار خطرپذیر که به دنبال فرصت‌های مشابه شما (بر اساس صنعت، مرحله رشد، میزان سرمایه و غیره) هستند بررسی شده و شرکای تجاری بالقوه شما از بین ‌آن‌ها انتخاب می‌شوند.

برخی از شرکت‌های سرمایه گذار خطرپذیر

لوگو سرمایه گذاران خطرپذیر

سوالات متداول

این برنامه به طور خاص برای کسب و کارهای نوپا و تکنولوژی محور طراحی شده که محصول آماده دارند و کشش اولیه در بازار را تجربه می‌کنند و به دنبال جذب سرمایه بذری یا سری A هستند.

ما اطمینان پیدا کردیم که یک آماده سازی خوب (که در واقع هیچ کس دوست ندارد انجام دهد، نه شتابدهنده‌ها و نه سرمایه گذارها چون وقت گیر است و تاثیر اهرمی ندارد) نرخ موفقیت جذب سرمایه را بالا می‌برد. این برنامه احتمال موفقیت اقدامات جذب سرمایه شما را نسبت به نرخ معمول در بازار (که بسیار پایین است) بالا می‌برد.

متاسفانه این کار را انجام نمی‌دهیم. این برنامه به طور مشخص برای شرکت‌هایی طراحی شده که دنبال پشتیبانی دست به آچار در آماده سازی استراتژی و مستندات جذب سرمایه خود هستند. اگر شما احساس می‌کنید که آماده هستید با قدرت ادامه دهید!

ساختار قیمت گذاری برنامه از دو بخش اصلی تشکیل می‌شود:

۱) هزینه ثبت نام در برنامه – بر اساس مقطع کسب و کار، رقم جذب سرمایه و سطح آمادگی شما مشخص می‌شود.
۲) پورسانت موفقیت – هزینه اصلی برنامه بعد از موفقیت و جذب موفق سرمایه به شرکت پرداخت می‌شود.

بعد از انجام بررسی اولیه کسب و کار یک پروپوزال اختصاصی برای شما تهیه و ارسال می‌شود. هزینه ثبت نام در برنامه برای خدمات مرحله آماده سازی با توجه به وضعیت کسب و کار شما از ۱۰ میلیون تومان آغاز می‌شود. علاوه بر این پورسانت موفقیت بر اساس مرحله جذب سرمایه، ارزش گذاری و رقم جذب سرمایه تنظیم خواهد شد.

این امکان وجود ندارد. در مرحله آماده سازی یک تیم مشاور تمام وقت به پروژه جذب سرمایه شما اختصاص داده می‌شود که مبلغ ثبت نام جهت پوشش هزینه‌های مربوط به آن‌ها صرف می‌شود. از طرف دیگر پورسانت موفقیت به عنوان حق الزحمه اصلی منافع ما را با موفقیت شما گره می‌زند.

 

با پیوستن به این برنامه شما حق انحصاری اقدامات جذب سرمایه خود را برای حداقل ۱۲ ماه به ما می‌سپارید. جذب سرمایه از تمامی سرمایه گذارانی که در این مدت از طرف StartExo یا کسب و کار شما با آن‌ها ارتباط برقرار شده باشد مشمول محاسبه پورسانت موفقیت خواهد شد.

در طی مرحله آماده سازی، کشش فعلی کسب و کار، دستاوردها و چشم انداز آینده شرکت شما ارزیابی می‌شود.
ما این اطلاعات پایه را در چندین مدل ارزش گذاری استفاده می‌کنیم و به همراه شما روی ارزش گذاری کسب و کار و رقم جذب سرمایه توافق می‌کنیم.
این اعداد مبنای ارزش گذاری پیشنهادی به سرمایه گذاران خواهند بود. در زمان مذاکره با سرمایه گذاران ممکن است پیشنهادهایی با ارزش گذاری متفاوت دریافت کنید که تصمیم گیری پذیرش یا رد کردن آن‌ها تماما با خود شما خواهد بود.

اگر سرمایه گذارها واقعا علاقه مند هستند و از سطح آمادگی شما رضایت دارند، احتمالا اقدام به سرمایه گذاری خواهند کرد و شما نیازی به این برنامه ندارید. اگر ارتباطاتی دارید که به شرکت شما علاقه نشان می‌دهند اما نیازمند اطلاعات خیلی بیشتری هستند که هم اکنون قادر به فراهم کردن آن نیستید این برنامه مناسب شماست. ما می‌توانیم به فرایند آماده سازی شما شتاب دهیم و تا موفقیت در جذب سرمایه پشتیبان شما باشیم.